Статті
Парадоксальні фільми Мілоша Формана
Те що сказав людству Мілощ Форман своїми фільмами є безцінним вкладом в розвиток цивілізації та розуміння багатьох граней таланту в змаганні з сірістю, блиском та приземленістю бажань і буття. Форман захоплений загадкою генія, драмою конкуренції генія та таланту, заінтригований природою посередності (екзистенційного переживання цієї посередності її носіями)
DrNemoLibrary 100+ найкращих військових фільмів
Війна, War, Krieg, Guerra, 戰爭, حرب 戦争 מִלחָמָה
Ся справа настільки глибоко вкорінена в психологію, побут, звички, способи ведення життя, генетику, історію… Соромно перед природою, що отримавши такі дари, таланти, та переваги над іншими істотами гуманоїд зі здатністю мислити, говорити, пізнавати світ вдосконалює саме цю найганебнішу звичку вбивати собі подібних.
100+ найкращих військових фільмів про честь, хоробрість, цінності, стратегію та перемогу.
Науковці змогли передати електрику так само легко, як Wi-Fi
Стартап Reach Power у США розробляє нову технологію бездротової передачі енергії на відстань за допомогою радіохвиль. На неї звернуло увагу видання The Register.
Вихідці з Массачусетського технологічного інституту, що заснували Reach Power, стверджують, що їхня система здатна передавати електроенергію на десятки метрів, щоб одночасно живити або заряджати безліч пристроїв. За їхніми словами, користуватися технологією буде так само легко, як бездротовим інтернетом. Reach Power планує зробити бездротові електромережі промислового масштабу, які доповнюватимуть традиційну електропроводку.
УКРАЇНА У НАСТУПНІ СТО РОКІВ. ПЕРЕДМОВА ТА ВСТУП
Олександр АЛЕКСАНДРОВИЧ, жовтень 2022
Для людини цілком природним є прагнення планувати і жити своє майбутнє з урахуванням тих факторів, які можуть на нього впливати. Подібне прагнення присутнє й у цілих народів задля власного розвитку, експансії або виживання. Тим дивніше, що існує вкрай мало праць із прогнозом тривалого майбутнього певної нації. Книг про історію – хоч греблю гати, причому у кожного народу своя й кільканадцять разів переписана. Існує чимало футуристично-апокаліптичних сценаріїв для всього людства. А от наробок про позаобрійне часове розпросторення окремих етносів – майже катма.
Безпосереднім поштовхом до написання цієї книги стали Всеукраїнська трилогія Юрія Липи і прогноз Джорджа Фрідмана "Наступі 100 років". Перша детально описує генезу Українців і лише побіжно заглядає за горизонт. Другий аналізує геополітичні змагання провідних країн майбутнього, майже жодним словом не згадуючи Україну.
Що нового в повноколірному 3D-друці.
Одна з найбільш потенційно важливих технологій за останнє століття є 3D друк. Проте так як вона розвивається можна сміло говорити про перехід від початкових класів до юнацького запалу в постановці завдань з невеличкими (інколи проривними) успіхами та стрімко зростаючим ареалом застосування. Аддитивне виробництво з широкою палітрою технічних засобів при продукції 3D принтів, явно потребує здешевлення, покращення матеріалів, та багатократне підвищення таких параметрів, як якість, швидкість друку, точність та повноколірність копій.
ПРОФЕСІЙНО ПРО МАЙБУТНЄ. ЩО НАС ЧЕКАЄ У НАСТУПНІ 50 РОКІВ
Передбачення майбутнього в усіх релігіях вважається посяганням на промисел Творця, і нібито люди мали таку опцію, включно з точним знанням свого життя та долі. Забрано це чи є можливість розвинути дар передбачення як нормальну здатність в Homo Sapientis— невідомо, тому прогнозування майбутнього завжди цікавитиме й вабитиме невідомими горизонтами та перспективами.
Наводжу огляд кількох гуру цієї справи, а разом з цим і їхніх прогнозів. Інша справа, що свіжий погляд на старі речі бажаний. Сам технопрогноз справа добра, базується на аналітиці та здоровому глузді, а от перебачити, як ці технології покращать чи погіршать екологію, довкілля, життя — доволі складно, як і все, що випробовується часом та практикою. За Лемом, спочатку треба придумати термін, а вже потім проходить його матеріалізація. От наприклад слово ІНТЕРНЕТ точно потребує нового змістовного терміну, оскільки втратило описову суть процесів (ну яке ж це міжмережеве з’єднання), по факту це вже ГЛОБАЛНЕТ. Так само і з сонячною енергією — поки що ми можемо лише накопичувати електричну енергію, індуковану сонячними променями, а от коли дійсно сонячна енергія буде в вигляді якоїсь субстанції типу холодної сонячної плазми, тоді й назва буде правильною...
Не так вже й багато професійних мрійників та конструкторів майбутнього.
Маск бачить людей, які колонізують Марс, зосередивши зусилля на техзасобах досягнення цього, навіть його червоний роадстер літатиме навколо планет сонячної системи, маючи на борту голографічні архіви основних досягнень земної цивілізації, Курцвейл більше говорить про удосконалення людей та перетворення їх у суперкіборгів, які матимуть змогу змінювати свою форму та неминучу сингулярність, Дейв Еванс говорить про жадану та фантастичну для нас телепортацію, Мічіо Кайку веде ретельний хронометраж наукових відкрить та напрямів які з цим відкриваються. Водночас всі футурологи сходяться на думці, що створення Штучного інтелекту є неминучим, з новим набором загроз і винахід на порядки перевершить свого творця. А ще всі вони переконані: щоб вижити, нам доведеться удосконалюватись – не лише друкувати собі органи на 3D-принтері, а й ставати кращими та сильнішими завдяки чіпам, які стимулюватимуть роботу мозку чи нанороботам.
50 РІВНІВ ЖИТТЯ, ЯКІ СЛІД РОЗУМІТИ Й ОСИЛИТИ.
КНИГИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА (ПОДАРУНКОВЕ ЧОТИРИТОМНЕ ВИДАННЯ КОБЗАРЯ)
Чому та навіщо ми читаємо? Паперові чи електронні?
До читання людину підштовхує певна внутрішня потреба. А всі потреби так чи інак зводяться до чотирьох екзистенційних страхів: смерті, самоти, свободи і сенсу, точніше безсенсовності, буття. Якщо вірити одному з головних представників напряму екзистенційної терапії І. Ялому, саме подолання цих страхів приносить людині щастя. Взаємодія з ними в той чи інший спосіб породжує тривогу та напругу в людській психіці, яка потребує вивільнення та прагне гармонізувати свій стан. Але мало хто каже собі: я боюся померти, тому піду почитаю тих, хто про це писав, – наприклад, може, «Чуму» Камю? Чи краще щось про тореадорів із Гемінгвея? Швидше, людина просто вибере книжку про щось співзвучне чи перегляне гостросюжетний фільм. Найімовірніше – постарається позбутися напруги –байдуже як, аби тільки якомога швидше. Та чи найбільш ефективно?
Штучний інтелект, "Тенденції розвитку технологій ", 2023
Декілька десятиліть тому лише люди могли
грати у шахи або читати рукописні тексти.
Сьогодні з цим легко впораються машини з
системами ШІ, які протягом кількох років
знаходяться у центрі уваги досліджень.
Сучасні вчені працюють над значно більшим
застосуванням ШІ в усіх сферах життя, що
призведе до справжньої революції в тому, як
ми працюємо, спілкуємося, навчаємося та
відпочиваємо. Продукти та послуги, в основі
яких такі інновації, стануть частиною
повсякденного життя людей протягом
найближчих років, як свідчать думки
експертів у галузі ШІ щодо впроваждення
систем ШІ.
Проте, у багатьох людей природа ШІ викликає
окреме занепокоєння. Варіанти дифініцій
змінюються з часом, і здебільшого
залишаються суперечливими. Такі технології
досить складні та широкомасштабні і можуть
вплинути на різні сфери життєдіяльності
людини. Технології ШІ викликають багато
складних питань в контексті конфіденційності,
довіри та автономності, які нелегко
вирішуються, що і призводить до
занепокоєння стосовно потенційних загроз для
життя людини.
НАШІ ЗАЦІКАВЛЕННЯ:
поза сферою Дайсона
У Ганчжоу встановлено Перший із запланованих 10 автоматів із продажу автомобілів, що працює за принципом вендінгової машини, повідомляє CCTV.
Проект реалізує китайський інтернет-гігант Alibaba спільно з американським автовиробником Ford.
"Процес придбання автомобіля стане таким же простим, як купівля банки "Коли", - зазначив Юй Вей, очільник інтернет-майданчику, через який здійснюватиметься продаж.
За його словами, двадцятиметровий вендінговий автомат є багаторівневим майданчиком із понад 40 моделями автомобілей марки Ford. Зокрема, представлені будуть Explorer SUV, Mustang, Edge і Everest. #читати
Рене Декарт (фр. René Descartes, лат. Renatus Cartesius — Ренат Картезій).
Сьогодні виповнюється 422 роки з Дня Народження 31.03.1596 (помер 11.02.1650).
Візіонер з когорти великих, окрім колосального впливу на розвиток філософської думки, зробив суттєвий внесок до математики, фізики — того, що сьогодні назвали б теорією знання.
Декарт прославив своє ім'я великою кількістю трактатів з математики та філософії. Основні з них: «Геометрія» (1637), «Міркування про метод, що дозволяє направляти свій розум і відшукувати істину в науках» (1637), «Засади філософії» (1644).
Крім того він заклав основи аналітичної геометрії, дав поняття змінної величини і функції, ввів багато алгебраїчних визначень. Автор теорії, яка пояснює утворення небесних тіл вихоровим рухом частинок матерії (вихори Декарта), розповів все про райдугу. Ввів поняття рефлексу (дуга Декарта). Декарт запровадив власну систему координат. У фізиці він сформулював закон збереження кількості руху, запровадив поняття імпульсу сили. Декарт — автор методу радикального сумніву в філософії, механіцизму у фізиці, предтеча рефлексології.
Постійно розмірковував і експериментував, чи то була райдуга чи крісло-качалка.
Французький філософ був одним з мислителів, які сприяли переходу від Середньовіччя до т. зв. Нового часу. Вихідне положення його праць — що нічого не повинно бути сприйняте на віру, сформоване традицією чи усталеними поглядами сьогодення. Запропонована ним методологія власного пошуку істини, та відповідно "правильного" застосування свого розуму може бути хорошою методологічною вправою для будь-якої активно мислячої людини. Сам Декарт зіштовхнувся з проблемою конфлікту з науковими та релігійними авторитетами, що визначали "силове поле" ідей сучасної йому спільноти. І це, безумовно, вплинуло на форму і логіку опису його власних ідей. Ця ситуація є характерною для більшості творців візійного рівня. Інерційна характеристика спільноти, її спроможність до сприйняття нового, межа і корисність консерватизму з іншого боку є важливими, практичними характеристики часів змін. #читати
Американський мільйонер Форест Фенн сховав у горах величезного Єлловстоунського заповідника скриню з золотом та антикваріатом.
Тисячі людей поки що безуспішно шукають скарби 87-річного чоловіка. Це небезпечно. Шестеро загинули. Останній – влітку 2017 року. #читати