ФЕНОМЕН ДОКТОРА ХАУСА

DrNemo Вітаю друзі-медики, та й не медики особливо, з черговим поступом в медичних реформах.

Ми двома руками За те щоби таки щось мінялося в кращу сторону для лікарів та пацієнтів. Благими намірами...
Але всі попередні роки якось так ставалося, що кожен новий міністр дивним чином бачив реформування в скороченні якогось чергового бюджетовитратного фактору.

Спочатку скоротили середній медперсонал, потім молодший, відтак настала черга заміни швидкими профільних спеціалістів, не втрачаючи темпу в швидких замінили лікарів на парамедиків.
Горизонти подальших скорочень захоплюючі, виявляється туберкульоз не так вже й потрібно лікувати в спецлікарнях. А що скажуть лікарі, до яких записалося 2000 чол. на лікування та й дійсно почнуть створювати щоденні черги? А чи планується якось впорядкувати страхову медицину щоб таки якість кошти цілево компенсувалися лікарням, медперсоналу, паціентам?

Сумний досвід обовя'зкової особистої фінансової підтримки своїх рідних та не дуже в медзакладах...

Питань багато, відповідей менше.Хотілось би бачити цілісну картину, фінальну мету та очікувану схему Системи Охорони Здоров'я, тоді й зрозумілі будуть проміжні моменти реформ.

 

А от щодо якості наданих послуг та обговорення дотичних тем попереду, а поки що в рамках самоосвіти вивчаємо вісім сезонів канадського серіалу DrHouseMD, 117 серій  з 2004 по 2011 рік…

Такий марафон з незмінною цікавістю, беззаперечним впливом на медичну спільноту та суспільство в цілому достойний вивчення та перегляду. Доктор Хаус, по-нашому сімейний лікар (а саме на сімейних лікарів зараз впаде основний тягар первинного сортування та надання кваліфікованих послуг населенню) у виконанні англійського актора Г'ю Лорі.

За кожен з епізодів отримував $400,000.00, та ще й одержав за цю роль «Золотий глобус» в 2006 й 2007 роках, премію «Еммі» в 2005, нагороду Гільдії телеакторів в 2007, 2009 та безліч інших)— блискучий фахівець у галузі захворювань нирок (нефрологія) і інфекційних хвороб, але через деякі особливості його характеру його не можна назвати улюбленцем пацієнтів і колег— він замкнутий, різкий і цинічний, схильний до мізантропії й бунтарства.
Він не обтяжує себе дотриманням правил гарного тону й часом здається, що він повністю позбавлений почуття жалю (хоч це не так).

Найкраще свідчить про життєву позицію Хауса цитата доктора Формана: «Він не порушує правила, він їх ігнорує»; а також його улюблене твердження — «Усі брешуть». Як не дивно, саме цей підхід нерідко допомагає йому орієнтуватися у найскладніших і неймовірних випадках, а значить урятувати життя ще одному пацієнтові.

 

Відзначити варто такі цікавинки та фрази Доктора Хауса:

 

• Г'ю Лорі заявив, що відчуває провину, отримуючи більше грошей за те, що прикидається лікарем, ніж колись отримував його батько за справжню роботу лікаря.

• У 13-й серії 8-го сезону вступає у фіктивний шлюб з українкою Домінікою Петровою, щоб допомогти їй отримати «ґрін карту», а з нею і право на проживання та роботу в США. Поміж іншого, у цій серії у помешканні Ґреґорі Хауса з'являється портрет Тараса Шевченка.

• Абревіатуру M.D. у назві серіалу можна перекласти не тільки як «доктор медицини» (англ. Doctor of Medicine), але і як «психічно неповноцінний» (англ. mentally deficient). В Італії, наприклад, розшифрували абревіатуру в назві телесеріалу як «терапевтичне відділення» (англ. medical division). На дверях кабінету доктора Хауса написано: Diagnostic Medicine.

• Щур доктора Хауса отримав ім'я на честь улюбленого актора Г'ю Лорі, Стіва МакКвіна.

• У кабінеті доктора Вілсона висять постери фільму Гічкока «Запаморочення» і фільму Орсона Велса «Дотик зла».

• Спеціальність доктора Чейза — інтенсивна терапія (реаніматологія),— маловідома в США, але широко поширена в Австралії, звідки він родом.

• Мотоцикл доктора Хауса — це Honda CBR1000RR Repsol Replica (2005).

• Улюблені телесеріали доктора Хауса: «Самотні серця» і «Головний госпіталь». А актриса Олівія Вайлд у минулому грала в серіалі «Самотні серця» протягом майже цілого сезону. Серед записаних на TiVo доктора Хауса передач можна також відмітити серіал «Чорна Гадюка», одну з головних ролей в якому виконує Г'ю Лорі.

• Під час прослуховування Х'ю Лорі думав, що головним персонажем серіалу буде Вілсон, а докторові Хаусу призначена роль його компаньйона.

• Коли Вілсон дзвонить Хаусові, то його телефон грає пісню групи ABBA"Dancing Queen". Для інших дзвінків телефон грає — Hanson «Mmmbop»

• Г'ю Лорі так добре зображав американський акцент, що Браян Сінгер, один з виконавчих продюсерів серіалу, був здивований, дізнавшись про те, що Лорі британець.

• Восьма серія п'ятого сезону присвячена постановнику Роберту Стоверу, який помер від раку

• Шанувальники серіалу часто звинувачують доктора Хауса в тому, що він тримає тростину не в тій руці (у нього пошкоджена права нога, і він тримає тростину в правій руці). Сам доктор Хаус заявив в одному з епізодів, що йому «подобається тримати тростину не в тій руці». Але права рука не така вже «неправильна». Хаус — правша, а інваліди часто воліють тримати тростину в домінуючій руці незалежно від того, яка нога у них пошкоджена. Крім того, тримати тростину в протилежній руці однозначно рекомендується тільки в тому випадку, якщо пошкоджений стегновий суглоб.

• На бейджику, який носить на медичному халаті персонаж Олівії Вайлд, замість прізвища красується напис «Доктор 13».

• Доктор Хаус кілька разів пародіювався в телесеріалі «Клініка», зокрема, в епізоді «Мій будинок» (англ. My House).

• Доктор Хаус живе в будинку під номером 221B, як і його передбачуваний прототип Шерлок Холмс. Вперше це можна відмітити на початку сьомої серії другого сезону.

• У кінофільмі Королі вулиць перша поява персонажа Г'ю Лорі відбувається в лікарні, під час якого він поводиться надзвичайно схоже на Ґреґорі Хауса, хоча згодом і виявляється поліцейським.

• СТБ намагалися запросити Г'ю Лорі в журі талант-шоу «Україна має талант» а 7 липня 2010 року вийшла книга «Феномен доктора Хауса. Правда і вимисел у серіалі про геніального діагноста» Пряма мова: «Чи не здається Вам, що Ви просто долучаєтеся до чужої слави? Адже, напевно, таку книжку значно легше продати... — Я не продаю цю книжку. Я продав рукопис. Але виникла можливість поділитися своїми думками про масову культуру, її важелі, засоби впливу на суспільство і зробити це можна було на прикладі якісного та успішного продукту маскультури під назвою «Доктор Хаус»

 

А от і перли самого Доктора:

1. - Але у мене ж нічого не болить! - Іноді це перший симптом.

2. Чи знаєте, є такий вислів, що любов потрібна як повітря? Так ось, повітря, все-таки, важливіше

3. Ніщо не робиться просто так. Просто нам не завжди відомі мотиви.

4. Не грози, якщо не можеш виконати - це демонстрація слабкості.

5. Жоден вид на світі не створює пари на все життя. І не треба про лебедів, вони зраджують як і всі, просто у них піар кращий, ніж у кроликів.

6. Ти розмовляєш з Богом - ти віруючий, Бог розмовляє з тобою - ти психічно хворий.

7. У всіх дітей є одна спільна риса - вони все кретини.

8. Ви можете вірити, скільки хочете, в духів і посмертне життя. І рай, і пекло. Але коли справа заходить про цей світ, то не будьте ідіоткою. Тому що ви можете сказати мені, що ви довіряєтеся Богу, щоб прожити день. Але коли ви переходите дорогу, я знаю - ви дивитеся в обидва боки.

9. Ні, між любов'ю і ненавистю не один крок. Насправді, між любов'ю і ненавистю Велика Китайська Стіна, і кожні двадцять кроків стоять охоронці зі зброєю в руках.

10.- Допоможи мені уникнути цієї вечері, і я розповім, хто пустив слух, що ти транссексуал! - Немає такого слуху! - Буде, якщо не допоможеш уникнути вечері!

11. Знання завжди краще невідомості.

12.Якщо я насолоджуюся ненавистю до життя, я не ненавиджу життя. Я ним насолоджуюся.

13.Чи брехня є брехнею, якщо всі знають, що це брехня?

14.Правда починається з брехні.

15.Ти любиш всіх - це твоя патологія.

16.Коли хочеш щось робити - роби, а не струшуй повітря!

17. Тільки вчинки щось змінюють. Якщо немає вчинків, то все залишається колишнім.

18. А адже саме помилки роблять нас цікавими.

19.То, що він мав рацію, не означає, що він не помилявся.

20.Довіра потрібна нам для того, щоб маніпулювати людьми.

21.Не подобається відповідь - не задавай питання.

22.- У нас ректальна кровотеча. - Що, у всіх відразу?

23.- Мама, хто ці люди? - Це дві зарозумілі падлюки, які врятували тобі життя.

24.- Всесвіт завжди платить за рахунками. - Правда? - Ні. Хоча мав би.

25.- Треба перевірити на паразити, віруси, бактерії, грибки, пріони, радіацію, токсини, хімікати, а може підхопили все це з порносайтів. Я перевірю інтернет, а ви все інше.

26.- Пухлина мозку. Вона помре. Нудота.

27.Люді отримують не те, що заслужили, а просто все підряд. І з цим нічого не можна зробити.

28.Саме потворність робить нас сильнішими.

29.- Будь собою. Холодним, байдужим і відстороненим. - Будь ласка, не створюй з мене кумира.

30.Релігія - не опіум для народу. Релігія - плацебо для народу.

31.- А я боюся, що зрозумію на смертному одрі, що не зробив у житті нічого важливого. - На смертному одрі ви пробудете один день. Краще думайте про інших 25 тисяч.

32.Навіщо людині владу, якщо вона не знає, що з нею робити.

33.Легко бути ввічливим з тими, кого любиш, а ось бути милим з тими, кого ненавидиш, - це наука.

34.- Люди терпіти не можуть тих, хто будує теорії про людей.

35.- Релігія - це симптом ірраціональної віри і безпідставною надії.

36.- Хочеш, щоб народ нормально їздив? Прибери подушки безпеки, встанови мачете на рівні шиї, і всі будуть їздити зі швидкістю 5 км / год.

37.- Хаус! Прийшла випустити тобі кишки, є хвилинка?

38.Людям подобається обговорювати людей. Це дає нам відчуття переваги, дає нам відчуття контролю, і іноді знання роблять людей небайдужими.

39.Люді вибирають ті шляхи, які дають їм найбільшу нагороду за найменший працю, - це закон природи.

40.- Шляхетне ... - Ідіотизм! Це синоніми ...

 

DN: Не менші дивацтва і геніальність діагноста була і в нас: славнозвісний професор Дмитро Луцик та його дід удостоєний кількох книг та багатьох міфів та оповідок.

Але це вже окрема тема. :) Тут знайдете опис 200 хороших фільмів ПРО і ДЛЯ медиків.

В КОШИКУ
Товарів
на суму 0 грн.
Переглянути
КОШИК
0 товарів

НАШІ ЗАЦІКАВЛЕННЯ:
поза сферою Дайсона

СУМА ЗНАНЬ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
Бернард ШОУ – найуславленіший (після Шекспіра) англійський драматург та видатний публіцист, ірландець. При отриманні Нобелівської премії він назвав цю подію «знаком вдяки за те полегшення, яке він подарував світу, нічого не надрукувавши в цьому році». Він, як ніхто інший, вмів ідеально єднати гумор і глибокі спостереження, а його влучні і точні цитати стали класикою на всі часи. Саме Шоу разом із Г. Ібсеном і А. Чеховим був «батьком» гостросоціальної, інтелектуальної драми, «драми ідей». Продовжуючи на новій основі традиції ібсенівського театру, Б. Шоу створив неповторно своєрідну драматургічну систему. Отримав премію «Оскар» 1939 за кращий адаптивний сценарій «Пігмаліон». Досить дивно й прикро виглядає історія, як такого проникливого чоловіка перехитрив Сталін а він відтак своєю лекцією обдурив світ. В 1931 році Б.Шоу побував в СРСР з метою пересвідчитися про голод та репресії (як ірландець він розумів і те й інше після британського голодомору Ірландії в 1845-1849). Але його лекція про успіхи СРСР, якісь дрібні проблеми з політв'язнями та відповідь на питання про голод: "Помилуйте. Коли я приїхав у Радянський Союз, я з'їв найситніший обід в моєму житті", лиш підтверджує приказку "На кожного мудреця достатньо простоти". "Шоу" для Шоу було вдале... На українській сцені вперше ставив п'єси Бернарда Шоу пан Лесь Курбас у «Молодому театрі» («Кандіда», 1918) й Театрі ім. Т. Шевченка («Учень диявола», 1922); пізніше в Театрі ім. І. Франка були виставлені «Свята Йоанна» (1924) й «Учень диявола» (1948). #читати
Є безліч порад, чи варто дочитувати до кінця розпочату вами книгу. Наприклад, існує правило 37 сторінки - якщо ви її не помітили, значить книга вас зачепила. Є правило першого розділу - якщо в першому розділі автор не зміг сказати нічого цікавого для вас, значить ймовірність того, що далі в книзі буде щось вартісне, не дуже велика. А мені (Dmitry Chernyshev) більше подобається інший варіант - читати розширені аннотації з книги і за ними визначати, чи варто купувати цю книгу, щоб прочитати її цілком. Зараз у мене завантажено дві сотні аннотацій книг і щодня я читаю три-чотири вижимки найцікавіших для мене тем в Smartreading.ru. #читати
Найвищий рівень зарплати психологів встановлено у Швейцарії – там їх середній річний заробіток складає $88,304. 1. Switzerland Median salary: $88,304 2. Qatar Median salary: $74,994 3. United States Median salary: $72,889 4. China Median salary: $67,36 5. The United Arab Emirates Median salary: $67,329 6. Canada Median salary: $57,994 7. Norway Median salary: $57,054 8. France Median salary: $53,693 При цьому рекомендації, які, швидше за все, ви почуєте від цих високооплачуваних фахівців, нічим не відрізняються від порад у будь-якій країні світу. І якщо запитати людей, що виходять з кабінету психолога, що їм порадили, найчастіше ви почуєте одну із цих 10 відповідей. І це не тому, що у них немає інших варіантів, а тому, що ці відповіді підходять більшості людей та є тими проблемами, від яких всі інші є похідними. Нижче найпопулярніші поради психологів. І хоча вони працюють для основної маси клієнтів, є все-таки ситуації, в яких необхідний індивідуальний підхід на особистій консультації. От тут звичайно важлива кваліфікація та досвід психолога. Отже чи варто платити за те, що ви можете знайти у загальному доступі або 10 безкоштовних порад, за які люди платять психологам великі гроші. #читати